İlk Kurabiye Siparişlerim

                                                   Resim No: MG.0001Evet ilk siparişlerim karşınızda. Blog açmaya geç karar verdiğim için yazılarım birazcık geriden geliyor. Ama olsun geç olsun güç olmasın J Nasıl heyecanla yazıyorum bu yazıyı. Acaba oluyor mu diye hep durup durup düşünüyorum JTekrar tekrar okuyorum J

Gelelim bu beyaz üzeri pembe kurdeleli, mama önlüklü ve body şeklinde ki şirin kurabiyelere..Pek sevgili “Serra Prenses” için çok hızlı bir şekilde hazırlandılar. 2 gün önceden haber verildi. Şeker hamuru kaplı kurabiyelerin yapılış aşamaları düşünülürse 2 gün az çünkü şeker hamurunun kendini çekmesi yani kuruması için 1-2 güne ihtiyacı var. Tabi acil olduğu için kurumasını pek beklemedik en çok kurdele kısmı düşündürdü beni hemen inmemeleri için olabildiğince hassas davrandım kurumaları için bolca çaba bile gösterdim.


                                                  Resim No: MG.0002Bu kurabiyeleri yaparken ilk olmalarının verdiği heyecanla içimi büyük bir korku sardı.

Başımdan geçen ilk ve sanırım tek olayı sizlerle paylaşmalıyım.
Çok komik gelecek belki ama; kurabiyelerin süslenmesi aşamasının yarısında durdum ve eşime dönüp “sanırım yapamayacağım, güzel olmayacaklar” dedim ve masadan kalktım. O kadar komik bir durumdu ki çocuk gibi kollarımı bağladım ve dudağım bükük sanıyorum 5 dakika kenarda sessizce oturdum. J Heyecandan ne yapacağımı bilemediğimden sersemce kenarda oturuyordum. J Eşim elimden tuttu ve beni masaya oturtup “yaparsın hem de çok güzel yaparsın ”dedi JSanki onun söylemesi sihir gibi geldi. Bende yavaştan başladım devam etmeye.. Sonunda o gece kurabiyelerimizin süslenmesi bitti. Sağ olsun onun desteği beni daha da mutlu ediyor. Çalışma isteğimi artıyor.


Tabi kurabiyelerimi ertesi gün hemen poşetleyip kurdeleleyip hazırladım. İlk göz ağrılarımdı bu kurabiyeler ve nasıl ayrılacaktım bilemiyordum.


                                                     Resim No: MG.0003


Benimle beraber ofise geldiler ve şirin sepetlerinde teslim edilecekleri ana kadar beklediler. Tabi ofiste onları sağ salim tutmakta çok zordu. JJ

İlk fotoğraftan anlaşılacağı üzere fotoğraf konusunda oldukça amotörüm J Poşetli hallerinin fotoğrafları ise ofiste ki canım arkadaşım Miray’a ait sağolsun benden kat ve kat güzel fotoğraflar çekti. Ve ilk siparişimin güzel fotoğraflarıyla yazıma son veriyorum. 


Sevgiler
   Müge

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...