Aras & Tolga İkizlerin Doğumu ve Kurabiyeleri


                                                            Resim No: MG.0007

Neredeyse her hafta sonu kurabiye yapmak için zaman ve bahane arayan bir halim var. Tabii iş ve ev arası mekik dokumak varken kurabiyeler için bahane bulmak zorlaşıyor. Şöyle birisinin doğum günü, bebek doğumu olsa derken çok ama çok sevdiğim Onur Abimin ikizlerinin dünyaya gelişlerinin yakınlaşmasıyla yeni bir bahanem olmuştu bile J

Onur Abi ile; Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) sayesinde, bundan 5-6 yıl kadar önce tanıştık. Gönüllü olmaya karar vermem ve vakfa başvurum sonrası; İletişim Eğitiminde tanışıp kaynaşmamızın ardından yıllar geçmiş bile.Eşini de Onur Abimi de çok severim yerleri bende çok özeldir.
Kısaca bahsetmem gerekirse; TEGV’de gönüllü olmak ve ilköğretim çağında ki çocuklarla birlikte olmak muhteşem bir duygu. Vakfın bana kattığı arkadaşlıklar,dostluklar oldukça fazla. İyi ki varsın TEGV. Mutlaka www.tegv.org adresine girip incelemelisiniz. Haftada 1 gün ve hatta 2 saat vaktiniz varsa sizde Gönüllü olabilirsiniz.

        Resim No: MG.0008
Gelelim Onur Abi’nin ikizlerine hazırlamam gereken kurabiyelere J Zaman zaman denemeler yaparak biraz kendimi geliştirmeye başlasam da hala ilk anda bir korku kaplıyor içimi. Çok severek yapıyorum kurabiyelerimi, o kadar komik hallerde oluyorum ki yaptıktan sonra detaylıca kontrol edip inceliyorum. J Altı üstü 7 cm çapında ama benim için oldukça önemliler J


Elimde ki kalıplarla olabildiğince farklı şeyler yapamaya çalışsam da şimdilik elimin alışık olduğu modeli yapmak daha rahatlatıyor beniJ Kendime yapsam bu kadar korkmam tabii J ama söz konusu hediye ve başkalarının görmesi olunca J En ince ayrıntısına kadar düşünme hali oluyor.

Resim No: MG.0009
Bunca düşünce sonrasında kurabiye hamurunu hazırlayıp kolları sıvayıp koyuldum kurabiye yapmaya. Sonunda prenslerimiz için; Farklı mavi tonlarında çalıştığım bu 5 farklı modeli yapmıştım bile. Kurabiyeleri mavi kurdeleli poşetlerini koyup masanın üzerine hazır şekilde koydum. Sonrasında acaba çok beklerler mi yoksa bizim gençler hemencecik gelir mi derken: Sabah erken saatlerde bir mesaj aldım ve kalktığım gibi kurabiyelerimi de kolumun altına alıp hemen hastaneye koştum. İkizleri görmek için bekledim ve mutlu son J Aras ve Tolga Beyler aramıza hoş gelmişti bile Jİyi ki doğmuşlar minik prensler.
            Resim No: MG.00010

Hastaneye gidip Aras ve Tolga’nın doğduklarını görmek çok güzel bir mutluluktu. J Bütün günüm kocaman bir gülümsemeyle geçti.
Aldığım duyumlara göre kurabiyelerimin görüntüleri ve asıl önemli olan tadları çok beğenilmişti. Süper bir kurabiye serüveni de burada bitti. Devamı gelecek… J

Sevgiler
   Müge


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...